مجله نقد و بررسی iRev.ir

فهرست

 

پی اس ۲۰۱۷ – PES 2017

8.5

پی اس ۲۰۱۷ – PES 2017 در مجله تخصصی نقد و بررسی iRev.ir

فوتبال، ورزش/صنعتی که هرگز نمی‌توان با دیدی سطحی در مورد آن صحبت کرد؛ زیرا این ورزش ریشه در باطن ملل مختلف دارد.

در میانه‌های نسل هفتم شبیه‌ساز فوتبالی Konami آرام آرام محبوبیت خود را از دست داد و رفته رفته سری بازی‌های FIFA به انتخاب اول فوتبال دوستان در دنیای بازی‌های رایانه‌ای بدل شد. زیرا تیم Konami تقریبا از سال ۲۰۱۲ با حفظ گیم‌پلی خشک و امکانات کمی که در اختیار مخاطب قرار می‌دادند، عملا هیچ حرفی در مقابل FIFA 12 نداشت. و اما عمق فاجعه با آغاز نسل هشتم و عرضه بازی PES 14 شروع شد که تمسخرها و نقدهای تند بسیاری پیرامون آن نوشته شد. پس از آن بود که کمپانی Konami تصمیم گرفت به این سری بازی‌ که مانند کودکی بی‌پناه در بروهوتی از انتقاد و بی‌فکری رها شده توجه بیشتری نشان دهد تا هم خود پولی بجیب بزند و هم بازی‌بازان راضی‌تر باشند.

PES 17 کاملا نشان می‌دهد مقوله کنترل توپ تا چه اندازه‌ای می تواند در تجربه گیم پلی تاثیرگذار باشد. در ظاهر تنها شاهد تحول سیستم کنترل توپ هستیم اما در عمل همین سیستم جدید شما را مجبور می‌کند که در زمینه پاسکاری خود دقت بیشتری را به خرج دهید. دیگر با یک بازی طرف نیستیم و به واقع تجربه شبیه‌ساز گونه بازی مارا مجبور می‌کند به جای پاسکاری آرکید و سریع، به سمت یک برنامه ریزی دقیق برای حمله به حریف برویم. بازی پیش از هر پاس شما را مجبور می‌کند در یک لحظه هم جهت و نوع ایستادن هم تیمی خود را ارزیابی کنید و هم فاصله بازیکن خودی از بازیکنان حریف، زیرا در صورتی که انتخاب اشتباهی را برای پاس دادن داشته باشیم توپ براحتی از دست می‌رود در حالی که پیش از این همواره بازی در بخش پاسکاری به گیمر باج می‌داد و به طور ساده‌تر سیاست اشتباه آسان کردن برای لذت بردن را در پیش گرفته بود.

نقد و بررسی بازی پی اس 2017 - PES 2017

نقد و بررسی بازی پی اس ۲۰۱۷ – PES 2017

تغییرات در PES 2017

در این نسخه ما شاهد تغییرات زیادی هستیم، شامل بهبود حرکات بازیکنان و واقعی تر شدن گیم پلی. اما خب همچنان مشکلاتی به همراه KONAMI است که شاید بتوان بعنوان بزرگ ترین مشکل به نداشتن لایسنس لیگ های معروف اشاره کرد.

یکی از تغییراتی که بسیار برای شما جذاب خواهد بود، بهبود حرکات بازیکنان به خصوص بعد از گل است. اگر بعد از گل زدن و هنگام شادی پس از گل دکمه های مختلف کنترلرتان را امتحان کنید، با حرکات دیدنی و جالبی رو به رو می شوید. پاس های بیرون پا و کنترل توپ با زانو نیز از جمله تغییرات قابل مشاهده در حین بازی است. که یکسان نبودن این تغییرات برای همه ی بازیکنان باعث جذابیت بازی شده است. کونامی در این نسخه به موضوعی پرداخته که فیفا از مدت ها قبل به فکر آن بوده است و آن موضوع اضافه کردن عمق به بازی است. منظور از عمق بازی، نزدیک تر بودن بازی به واقعیت است که می توان گفت کونامی در این نسخه از نظر پرداختن به این موضوع موفق بوده است.


تیم محبوب رئال مادرید با نام احمقانه MD White در بازی وجود دارد!PES2017-2016-09-16-18-34-22-244-660x330

در زمینه گرافیک و طراحی چهره، PES 2017 بسیار بهتر از نسخه پیشین خود عمل کرده است. می توانم بگویم طراحی چهره ها در این نسخه بهترین در کل سری است. هنگامی که با افکت های باران رو پیراهن بازیکنان و زمین چمن مواجه می شوید به قدرت بالای fox engine پی می برید. هر چقد گرافیک بازی خوب است، صداگذاری این بازی افتضاح است. پیتر دیوری و جیم بگلین گزارشگر های بازی در سطح افتضاحی قرار دارند و کاملا مقابل گزارشگر های عنوان رقیب یعنی مارتین تایر و الن اسمیت کم می آورند. البته soundtrack های بازی که در منو پخش می شوند در سطح خوبی قرار دارند.


طراحی چهره ها در این نسخه g0sspeeg.ijn.

نتیجه گیری کلی

در مجموع باید تلاش کونامی در سال های اخیر را تحسین کردند. آنها پس از چندین سال زیر سایه فیفا بودن، بالاخره توانستند به قله های موفقیت صعود کنند و لقب پادشاه شبیه ساز فوتبالی را از آن خود کنند. البته هنوز باید منتظر فیفا ۱۷ بود اما نباید از تجربه ناب PES 2017 غافل شد.

نکات مثبت

  • تغییرات مثبت در گیم پلی و برطرف کردن ایراد های نسخه پیشین.
  • گرافیک بسیار خوب.
  • افزایش کیفیت انیمیشن ها.

نکات منفی

  • لایسنس!
  • عملکرد ضد و نقیض و گاها ضعیف داوران.
  • گزارش افتضاح گزارشگران.

ویدیوهایی از پی اس ۲۰۱۷ – PES 2017


قیمت Pes 2017 در دیجی کالا

مقایسه گرافیکی PES 17 – FIFA 17


iRev.ir-Line1 بررسی زومجی:بررسی بازی Pro Evolution Soccer 2017

بررسی دیجیتالو:بررسی بازی Pro Evolution Soccer 2017 

بررسی گیم شات:نقد و بررسی بازی PES 2017 لمس لذت واقعی فوتبال

بررسی pspro:نقد و بررسی بازی PES 2017

دسته بندی ها بازی ویدیویی

دیدگاه