مجله نقد و بررسی iRev.ir

فهرست

ورود – Arrival

8

ورود – Arrival در مجله نقد و بررسی تخصصی iRev.ir

ورود (Arrival) یک فیلم علمی–تخیلی درام آمریکایی به کارگردانی دنی ویلنو و نویسندگی اریک هیزرر است که اقتباسی از داستان کوتاه داستان زندگی تو به قلم تد چیانگ است. از بازیگران آن می‌توان به ایمی آدامز، جرمی رنر، فارست ویتاکر و مایکل استلبرگ اشاره کرد. این فیلم در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۱۶ توسط پارامونت پیکچرز در ایالات متحده اکران شد. ورود با استقبال خوب منتقدان همراه بوده است. این فیلم از نظر کاربران سایت IMDB یکی از ۲۵۰۰ فیلم برتر تاریخ است. ورود نامزد شش جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی در سال ۲۰۱۷ شده است.

داستان فیلم: لوییس، زبان‌شناس، دخترش را به دلیل سرطان از دست می‌دهد. او روانه کلاس درس در دانشگاه می‌شود ولی یکی از دانشجویان از او می‌خواهد که تلویزیون را روشن کند. همه شبکه‌ها در حال پخش گزارش دربارهٔ دوازده سفینه فضایی در نقاط گوناگون دنیا هستند. همان شب از ارتش آمریکا با لوییس تماس می‌گیرند و از او می‌خواهد برای تماس برقرارکردن با موجودات این سفینه‌ها با آنها همکاری کند.

لوییس در کمپ ارتش با یک فیزیکدان به نام ایان آشنا می‌شود. آنها در سفینه با دو موجود هفت پا مواجه می‌شوند که زبان و الفبای خاص خود را دارند که کسی از آن سر درنمی‌آورد. لوییس تلاش می‌کند علایم آنها را که مانند جوهر از پاهایشان افشانده می‌شود را رمز گشایی کند…

نقد و بررسی فیلم ورود - Arrival

نقد و بررسی فیلم ورود – Arrival


ویدیوهایی از فیلم ورود – Arrival


iRev.ir-Line1

نقد و بررسی نقد فارسی

نقد و بررسی مووی مگ

نقد و بررسی گیم شات

نقد و بررسی هنرنما

نقد و بررسی آکادمی هنر

نقد و بررسی پلان فیلم

دسته بندی ها فیلم خارجی, نمره 8

دیدگاه

  • فرستاده شده: ۱۳۹۶-۰۴-۲۷ ۰۰:۰۳

    مجتبی

    موضوع این فیلم فضاییها،زبان،زمان و غیره فقط نیست در این فیلم فمنیسم گرا فقط یک زن رو نشون میده که به حالاتی پیامبر گونه جهان ر و نجان میده و زنان رهبری میکنن.در ابتدای فیلم با اجول نشان دادن مرد فیزیک دان سعی در تحقیر مردان دارد و با نمایش نیم رخ های مکرر از زن زبان شناش سعی در برتری نشان دادن زنان رو نشون میدهد که یک زن از مردان برترنشانداده اند وهمچنین کودک دختر مجرا که احساس برتری زنان از مردان را از ابتدا نشان میدهد. فیلم سعی دارد بگوید فقط زنان هستند که دارای فهم و درک بسیارند و مردان دلقک و جنگ طلب و زیان آورهستند. یک فمنیسم گرایی از نوع حقیر نشان دادن مردان بیفکر. موفق باشید.