هری پاتر و شاهزاده دورگه

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه – Harry Potter and the Half-Blood Princeنقد و بررسی فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه – Harry Potter and the Half-Blood Prince

7.5

هری پاتر و شاهزاده دورگه – Harry Potter and the Half-Blood Prince در مجله تخصصی نقد و بررسی iRev.ir

هری پاتر و شاهزاده دورگه (Harry Potter and the Half-Blood Prince) فیلمی در سبک ماجراجویانه و فانتزی به کارگردانی دیوید یتس و نویسندگی استیو کلاوز است که بر اساس رمانی به همین نام (اثر جی.کی. رولینگ)، ساخته شرکت برادران وارنر است و در ۱۵ ژوئیه ۲۰۰۹ میلادی به اکران عمومی در آمد. این فیلم که ششمین قسمت از مجموعه فیلم‌های سینمایی هری پاتر به شمار می‌رود، با موفقیت بسیار هم از نظر فروش و هم از دید منتقدان روبرو شد. هری پاتر و شاهزاده دورگه، عنوان پرفروشترین فیلم در نخستین روز اکران و دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۰۹ پس از آواتار را از آن خود کرد و با ۹۳۴ میلیون دلار فروش، سی و چهارمین فیلم پرفروش تاریخ شد.

در این قسمت هری پاتر در سال ششم هاگوارتز تحصیل می‌کند. هری در این سال تحصیلی برای اولین بار کلاس‌های خصوصی با دامبلدور دارد که در آن‌ها به مرور و بازبینی خاطرات لرد سیاه می‌پردازند؛ و در انتها بنابر اتفاقاتی متوجه وجود جان‌پیچه‌ها شده و دامبلدور توسط سیوروس اسنیپ کشته می‌شود. این داستان مقدمه‌ای بر قسمت آخر هری پاتر محسوب شده و برای واپسین بار، هری و دوستانش در مدرسه هاگوارتز حضور می‌یابند.

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه – Harry Potter and the Half-Blood Prince

نقد و بررسی فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه – Harry Potter and the Half-Blood Prince


ویدیوهایی از فیلم هری پاتر و شاهزاده دورگه – Harry Potter and the Half-Blood Prince


iRev.ir-Line1

نقد و بررسی دمنتور

نقد و بررسی پایگاه اطلاع رسانی حوزه

نقد و بررسی جادوگران

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*