مجله نقد و بررسی iRev.ir

فهرست

نقد فیلم First Cow 2020

نقد فیلم First Cow 2020 در مجله تخصصی نقد و برسی irev.ir

فیلم اولین گاو (First Cow)، جدیدترین آثار درام شرکت ای ۲۴ هم اخیرا اکران شد و توانست امتیازهای بسیار خوبی را از منتقدان سایت متاکریتیک و راتن تومیتوز دریافت کند.

First Cow (2019)

فیلم First Cow یا در زبان فارسی «اولین گاو» یکی از جدیدترین آثار درام شرکت ای ۲۴ (A24) است که به‌دست کارگردان خوبی به نام کلی رایکارد، کارگردان و نویسنده فیلم Certain Women (برخی زنان)، فیلم Night Moves (شب حرکت می‌کند)، فیلم Meek’s Cutoff (میان‌بر میک)، فیلم Wendy and Lucy (وندی و لوسی)، فیلم Old Joy (لذت قدیمی) و فیلم River of Grass و غیره ساخته شده است. در فیلم اولین گاو، بازیگران و هنرمندان بااستعدادی جان ماگارو در نقش کوکی فیگوویتز، اوریون لی در نقش پادشاه لو، رنه آبرجونویس، توبی جونز در نقش چیف فاکتور، ایون برمنر، اسکات شفرد در نقش لیوید، گری فارمر در نقش تاتیلیکام، لیلی گلد استون در نقش همسر چیف فاکتور، آلیا شاوکات، دیلن اسمیت در نقش جک و چند تن دیگر حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته‌اند.

 

توضیحات فیلم First Cow 2020

کلی ریکارد دو سال پیش با فیلم «برخی زنان» (Certain Women) توجه‌ها را به خودش جلب کرد. درامی زنانه که به شیوه‌ای هنرمندانه ساخته شده بود. فیلم جدیدش «اولین گاو» هم یک درام است که البته سال ۲۰۱۹ هم در جشنواره تلوراید اولین نمایش‌اش تجربه کرد اما اکران عمومی‌اش به اوایل سال ۲۰۲۰ افتاد. فیلمنامه‌ی فیلم را خود ریچارد به همراه جاناتان ریموند براساس رمانی از ریموند نوشته‌اند. اسم اصلی رمان «نیمه‌ی زندگی» است.

داستان آشپزی که به غرب سفر کرده و به گروهی از تله‌گذاران پوست خز پیوسته است. او در میان آن‌ها فقط موفق می‌شود با یک مهاجر چینی ارتباط برقرار کند. مردان باید با هم همکاری کنند اما واقعیت این است که تجارت همه‌ی آن‌ها به مالک زمین ثروتمندی بستگی دارد که صاحب یک گاو شیرده است.

 

DVD Cover Custom DVD covers BluRay label movie art - Blu-ray ...

نگارش فیلمنامه این اثر برعهده خود کلی رایکارد و جاناتان ریموند بوده است. این دو هنرمند فیلمنامه این اثر را براساس داستان The Half Life که به قلم خود جاناتان ریموند نوشته شده بود، نوشتند. نیل کوپ، وینسنت ساوینو و انیش ساوجانی تهیه کنندگی این فیلم درام را برعهده داشت.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 5252525255252525.png است

این فیلم به‌طور کلی نقدهای مختلف زیادی دریافت کرد که تعداد زیادی از آن‌ها رو به بالا بودند. این فیلم آنقدر خوب ساخته شده بود و عملکرد فوق‌العاده‌ای را از خودش به نمایش گذاشت که برای رقابت در بخش اصلی مراسم هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین انتخاب شده بود و برای دریافت خرس طلایی رقابت می‌کرد. از طرف دیگر هم ۹۵ درصد از منتقدان سایت راتن تومیتوز هم که این اثر درام را تماشا کرده بودند، آن را دوست داشتند.

First Cow di Kelly Reichardt - Berlinale 70 - Concorso: la ...

استفانی زاکارک | تایم

۱۰۰ از ۱۰۰

فیلمی که آرام است و در عین حال خیره‌کننده. این دو ویژگی معمولا باید در مقابل یکدیگر قرار بگیرند و با هم تضاد داشته باشند. اما به نوعی این فیلم استثناء شده است و قرار گرفتن این دو ویژگی در کنار هم، باعث درخشش فیلم رایکارد شده است.

پیتر بردشاو | گاردین

۱۰۰ از ۱۰۰

این فیلم داستان فوق‌العاده جذاب و درگیر کننده‌ای دارد و کاری انجام می‌دهد که این روزها تعداد کمی از فیلم‌ها انجام می‌دهند: اشاره کردن به پول؛ چیزی که این روزها خیلی قابل لمس و در معرض خطر قرار دارد. خطر آن یک چیز واقعی است و مسئله سر بقا است.

لورا جیکوبز | فیلم ترت

۹۰ از ۱۰۰

شما با تماشا و بررسی ارتباط دوستانه شخصیت‌ها که با ظرافت فیلمبرداری شده است، به این نتیجه می‌رسید که چقدر این اثر جذاب و دلنشین است.

استیفن ویتی | اسکرین دیلی

۸۰ از ۱۰۰

مطمئنا انسان‌گرایی خاموش و همچنین توجه چشمگیر آن نسبت به جزئیات را می‌توان از مواردی دانست که قطعا توجه مخاطبان را به خود جلب و آنها را راضی می‌کند؛ خصوصا مخاطبانی که بیشتر از یک دهه با وفاداری زیادی کارهای او را دنبال می‌کردند.


لینک دانلود بزودی در سایت قرار می گیرد

 


ویدیو های از فیلم نقد فیلم First Cow 2020


iRev.ir-Line1-6

بررسی زومجی : واکنش منتقدان به فیلم First Cow – اولین گاو

دسته بندی ها فیلم خارجی

دیدگاه