مجله نقد و بررسی iRev.ir

فهرست

خدایان جنگ ۳ – God of War 3

9

خدایان جنگ ۳ – God of War 3 در مجله تخصصی نقد و بررسی iRev.ir

خشم، انتقام، تنهایی، خون، آتش، مرگ و هر چه صفت خشونت‌بار که منجر به نابودی می‌شود، در شخصیت کریتوس وجود دارد. شخصیتی که با عصبانیت بی حد و حصرش، نه کسی را دل زده کرد و نه به قولی، شور خلق و خوی بد را در آورد. کریتوس جوری پایه‌ریزی شد که بی شک در بالاترین مرتبه‌ی شخصیت‌های سبک اکشن و هک اند اسلش قرار بگیرد. مکانیزم تحول و رشد کریتوس در طول دو نسل کنسول‌های پلی‌استیشن و رسیدن به حد کمال در خدای جنگ ۳ به خوبی پیش رفت و ما ۵ سال پیش دیدیم که کریتوس چطور توانست با نهایت خشم و قدرت خود، کوه المپوس و خدایان یونانی را به خاک و خون بکشد.


1466278441_God-of-War-3-Remastered-german-ps4-cover


بازی یک شروع حماسی و باورنکردنی دارد، جایی که درست بعد از پایان GoW II شروع می‌شود و کریتوس سوار بر تایتان Gaia در حال بالا رفتن از کوه الیمپوس برای تمام کردن کار Zeus است که سر و کله Poseidon خدای دریاها و برادر Zeus پیدا می‌شود. خدایان برای دفاع از الیمپوس هرکاری انجام می‌دهند، Poseidon اولین خدایی است که در سر راه کریتوس و تایتان‌ها می‌ایستد و با تمام قدرتش به آنها حمله می‌کند، اینگونه اولین باس فایت عظیم بازی شروع می‌شود. کریتوس هم آماده است تا به بی‌رحمانه ترین نحو او را بین می‌برد و به راهش برای نابودی الیمپوس ادامه می‌دهد.

مبارزه با Poseidon و تمام کردن کار او در نمای اول شخص یکی از جذاب‌ترین و خشن‌ترین صحنه‌های بازی است. در واقع بازی پر از صحنه‌های خشن، سینماتیک و عظیم در حین مبازات است که بازیکن را خیره می‌کند. منظور از عظیم فقط یک کلمه ساده برای تعریف الکی نیست بلکه فقط کافی است به نبرد با تایتان معروف “کرونوس” برسید تا معنی عظمت بازی را درک کنید.


God-of-War-3-Kratos-PS4


یکی از نقاط قوت داستان این قسمت از خدای جنگ،وجود مراحل فکری و پازل گونه به وفور است.کریتوس تنها یک ماشین کشتار جمعی نیست بلکه او از هوش سرشاری نیز در کنار قدرت بندیش برخوردار است.او در سفر خود به مجسمه ی از بین رفته ی آپلو میرود.جایی که چشمان اوراکل در آن قرار دارد و با استفاده از این چشمان میتواند کثیفی و بدی را از راستی و حقیقت بشوید.برای بازسازی این مجسمه که توسط “Archimedes” یکی از مهندسین و فیزیکدانان باستان یونانی ساخته شده بود،کریتوس نیاز به قدرتی خارق العاده و جادویی داشت.وی با سفر به قصر اوراکل و درگیری با نگهبان آنجا که دارای قدرت کنترل زمان است،توانست به یک سری از حقایق پی ببرد و با به دست آوردن قدرت نگهبان،هر چیزی که نابود شده را از نو بسازد.این قدرت “Amulet Of Uroborus” نام دارد.کریتوس با استفاده از این قدرت شروع به احیای مجسمه ی عظیم آپولو برای به دست آوردن‌”چشمان حقیقت” کرد.

سینماتیک‌های حرفه‌ای و کارگردانی شده در کنار ضربات QTE به خاطر ارتقا کیفیت بازی، زیبا‌تر از قبل شده‌اند و با کمی دقت می‌توان این ارتقا را فهمید. ریمستر GOW 3 هیچ بخش اضافه‌ای جز اضافه شدن قابلیت Photo Mode نسبت به نسخه‌ی پلی‌استیشن ۳ ندارد. حتی این قابلیت Photo Mode هم آنقدرها پر جزئیات و جذاب نیست. نمی‌خواهم بگویم که Photo Mode در GOW 3 افتضاح به تمام معنا است، اما اگر آن را در کنار بازی‌هایی مثل The Order: 1886، The Last of Us و مخصوصا DriveClub بگذاریم، متوجه می‌شیم که Photo Mode خدای جنگ ۳ مثل دوربین دیجیتالی قدیمی در مقابل دوربین‌های حرفه‌ای عکس برداری است. دوربین خود بازی همیشه ثابت است و بازی همیشه زاویه دید مخاطب را مشخص می‌کند. همین دلیل باعث شده تا در قابلیت Photo Mode هم نتوانیم دوربین را بچرخانیم و مجازیم فقط از زاویه‌ای که می‌بینیم بازی را بی‌حرکت کنیم و عکس بندازیم.


3lc0nQ9


می‌رسیم به بخش موسیقی و صداگذاری، که از نقاط قوت بازی محسوب می‌شوند. موسیقی سری GOW همان‌طور که می‌دانید همیشه تم حماسی مربوط به افسانه‌های یونان را داشته و GoW III نیز از همین قاعده پیروی می‌کند و با قطعات شاهکاری که Gerard Marino و دیگر آهنگ سازان بازی ساخته‌اند حس هیجان و قوطه‌ور شدن در دنیای اساطیر یونان به بازیکن انتقال داده می‌شود. صداگذاری شخصیت‌های بازی نیز خوب کار شده است به خصوص صدای خود کریتوس که مثل همیشه عالیست، جالب است بدانید صداگذاری شخصیت هرکول بر عهده Kevin Sorbo بود که سابقاً در سریال‌ها و فیلم‌های متعددی در نقش هرکول ظاهر شده است.

نقاط قوت

  • پیشرفت گیم‌پلی نسبت به دو نسخه قبلی
  • مبارزات و باس فایت‌های جذاب و هیجان انگیز
  • گرافیک کم نظیر
  • موسیقی مناسب با جو بازی

نقاط ضعف

  • داستانی  پیچیده در فصل ۳


     مجمسه‌ی ۵۰۰ دلاری کریتوس

به مناسبت دهمین سالگرد مجموعه بازی‌های «خدای جنگ» (God of War)، سونی خبر از عرضه‌ی یک مجمسه‌ از شخصیت اصلی این مجموعه بازی‌ها داده است. البته این مجسمه چندان هم قیمت پایینی ندارد. سونی مجمسه‌ی Kratos را ۵۰۰ دلار قیمت‌گذاری کرده است. اما اگر این مجمسه را بخرید، آیتمی کلکسیونی برای خود دست و پا کرده‌اید؛ چون تنها ۵۰۰ عدد از این مجسمه قرار است ساخته شود.2970982-10

2970983-1-610x380

2970984-2-610x380

2970989-7-610x380

Capture

خدایان جنگ ۱

اولین بازی در مجموعه‌ی خدای جنگ در سال ۲۰۰۵ و روی کنسول پلی‌استیشن۲ عرضه شد.

god_of_war_10_years___god_of_war_2_3d_by_sonicx2011-d95sowe


 خدایان جنگ ۲

ماجراجویی از مجموعه بازی‌های خدای جنگ که به طور انحصاری برای کنسولپلی‌استیشن ۲ منتشر شده است. خدای جنگ ۲ توسط استودیو سنتا مونیکا ساخته شده و بوسیله سونی اینتراکتیو انترتینمنت ۱۳ مارس ۲۰۰۷ در آمریکای شمالی، ۲۷۷ آوریل ۲۰۰۷ در اروپا، ۳ مه ۲۰۰۷ در استرالیا و ۲۵ اکتبر ۲۰۰۷۷ در ژاپن منتشر شده است.


ویدیوهایی از خدایان جنگ ۳ – God of War 3


iRev.ir-Line1

بررسی زومجی :بررسی بازی God of War 3 Remastered

بررسی  گیمفا :نقد و بررسی God Of War Ascension

بررسی بازی سنتر :رهایی شبح اسپارتا

دسته بندی ها بازی ویدیویی

دیدگاه