مجله نقد و بررسی iRev.ir

فهرست

 

ایکس باکس وان اس – Xbox One S

7.5

ایکس باکس وان اس – Xbox One S درمجله تخصصی نقد وبررسی iRev.ir

وقتی نبرد نسل هشتم کنسول‌های بازی عملا وارد فاز عملیاتی شد و کم‌کم‌ ظاهر ایکس‌باکس و پلی‌استیشن جدید مشخص شد؛ بسیاری از منتقدین و گیمرها با مشاهده ایکس‌باکس وان با ظاهر بزرگ و آن منبع تغذیه خارجی‌اش، تمایل بیشتری به پلی‌استیشن ۴ با ظاهر کوچک‌تر و جمع‌و‌جورترش پیدا کردند. 

قبول کنیم یا نه، ظاهر هم یکی از فاکتورهایی است که می‌تواند در خرید یک کنسول بازی دخیل باشد و به همین دلیل است که ابتدای بررسی به این اشاره کردیم که شاید ایکس‌باکس وان S همان کنسول ایده‌آلی است که باید به جای نسخه اصلی ایکس‌باکس وان در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه می‌شد.


 امکانات ایکس باکس وان

Infographic-Copy


 پردازشگر ایکس باکس وان و  پلی استیشن ۴

21857a1536e1e22da2cea4cfda90f


نکاتی که باید در مورد ایکس باکس بدانیم!

۱٫ ایکس باکس وان اس از لحاظ ابعاد، ۴۰ درصد کوچکتر از ایکس باکس وان اصلی است که در نوامبر ۲۰۱۳ عرضه شد (و واقعا عظیم الجثه بود). از لحاظ طراحی و زیبایی نیز ایکس باکس وان اس حقیقتا یک گام رو به جلو است. در عین احترام به طراحی اصلی، طراحان مایکروسافت این کنسول را با تغییراتی خاص در رنگ بندی و نوع سیستم تهویه، زیباتر ساخته اند.

۲٫ برخلاف مدل اصلی که به هیچ وجه توصیه نمی شود در حالت ایستاده قرار بگیرد، ایکس باکس وان اس قادر است تا در این موقعیت هم بدون آسیب و ایرادی به دیسک و لنز کار کند. البته اگر بخواهید کنسول را در این حالت قرار دهید باید پایه ۲۰ دلاری آن را هم خریداری کنید.

۳٫ ایکس باکس وان اس همراه با یک کنترلر جدید عرضه می شود. مایکروسافت کنترلر معرکه کنسول خود را باز هم بهتر از قبل کرده است.

۴٫ بزرگ ترین تغییر را شاید بتوان اتصال بلوتوث عنوان کرد. حالا بدون دانگل و دردسر می توانید کنترلر خود را به پی سی وصل کنید و از بازی کردن با آن لذت ببرید.

۵٫ در ناحیه ای که انگشتان دست قرار می گیرد، برآمدگی های ریزی ایجاد شده تا در دست گرفتن کنترلر حس بهتری القا کند.

۶٫ ایکس باکس وان اس قدرت بیشتری نسبت به ایکس باکس وان عادی دارد و طبق ادعای مایکروسافت، بازی ها با جزئیات بهتری روی آن اجرا می شوند.

۷٫ کنسول اصلی برخلاف پلی استیشن ۴ های امروزی قادر به اجرای ویدیوهای ۴K نبود اما حالا ایکس باکس وان اس می تواند ویدیوهای ۴K را هم روی نمایشگرهای مخصوص نمایش دهد.

۸٫ پورت کینکت از کنسول حذف شده، بنابراین انتظار عرضه کنسول با این دوربین را نداشته باشید. با این حال، اگر قصد دارید کینکت را جداگانه خریداری کنید، باید یک آداپتور USB هم بخرید تا به شکل غیر مستقیم، کنسول مایکروسافت از دوربین کینکت پشتیبانی کند!

۹٫ در عوض کنسول به اینفرارد بلستر مجهز شده، سنسوری که پیشتر روی کینکت بود. اگر ریموت کنترل مخصوص مدیا ایکس باکس وان را بخرید، از این طریق می توانید کنسول را میان شبکه های مختلف تلویزیونی هدایت کنید.

۱۰٫ دیگر خبری از پاور بریک عظیم الجئه و یک کیلویی ایکس باکس وان نیست و حالا همه چیز درون خود کنسول قرار گرفته است.

۱۱٫ بسته به انتخاب تان، می توانید ۵۰۰ یا ۲ ترابایت هارد داخلی برای کنسول داشته باشید.


قیمت ایکس باکس وان در دیجی کالا و مشخصات فنی

ویدیو نقد و بررسی ایکس باکس وان اس


iRev.ir-Line1

بررسی علم فردا

بررسی زومیت

بررسی دیجی کالا 

بررسی دیجتالو

بررسی گیم شات

بررسی دیجی کالامگ

دسته بندی ها کنسول بازی, گجت

دیدگاه